Niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej na drodze w Krasnem Potockiem

W miejscowości Krasne Potockie, w gminie Chełmiec, na drodze szutrowej odkryto pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.

Niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej na drodze w Krasnem Potockiem

Na miejsce przyjechali saperzy z Krakowa, którzy zneutralizowali niewybuch. Do ich przyjazdu znalezisko pilnowali policjanci z Nowego Sącza. Zgłoszenie o niebezpiecznym przedmiocie wpłynęło do sądeckiej komendy 26 czerwca br., około godziny 12:50.


Policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że to pocisk artyleryjski o długości około 35 cm. O sytuacji poinformowano również 16. Batalion Powietrznodesantowy z Krakowa. Niewybuch został podjęty przez żołnierzy dzisiaj, tj. 27 czerwca br., około godziny 10:50.


Pamiętaj! Jeśli znajdziesz niewybuch, musisz natychmiast powiadomić Policję! Nie dopuszczaj, by osoby nieświadome zagrożenia zbliżały się do miejsca znalezienia niewybuchu. Nie dotykaj, nie odkopuj, nie przenoś i nie wrzucaj do ognia lub wody pocisków, min czy amunicji. Nie wolno ich również przechowywać w domach. Posiadanie broni palnej lub amunicji bez zezwolenia jest karalne i grozi za to do 8 lat więzienia (art. 263 § 2 Kodeksu karnego).


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować