Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – poniedziałkowa akcja sądeckiej Policji

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – poniedziałkowa akcja sądeckiej Policji

Policjanci sądeckiej drogówki 15 marca br. prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ta cykliczna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Podczas poniedziałkowej akcji policyjnym nadzorem zostały objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów, czyli przejścia przez ruchliwe ulice oraz przejazdy dla rowerów.


Funkcjonariusze m.in. zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, nie omijają pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzali czy piesi nie wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem lub nie przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.


Policjanci podczas prowadzonych działań ujawnili łącznie 146 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów, z czego aż 63 przekroczenia dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. W efekcie funkcjonariusze nałożyli na ich sprawców 95 mandatów i skierowali 4 wnioski do sądku o ukaranie. Jednemu z kierowców policjanci zatrzymali prawo jazdy z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować