Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Niecodzienni goście w Szkole w Pasierbcu

Niecodzienni goście w Szkole w Pasierbcu

W dniu 9 września 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbyła się uroczystość związana z corocznymi obchodami Europejskiego Dnia Języków. W uroczystości wzięła udział Para Prezydencka. 

 

Wizyta miała charakter nieoficjalny i została zainicjowana przez nauczycielkę języka niemieckiego Alicję Banat i jej uczniów, którzy wspólnie zredagowali list wyrażając chęć odwiedzenia Pałacu Prezydenckiego. Został on pozytywnie odebrany przez Pierwszą Damę, która w kwietniu 2018 r. zaprosiła ich do Pałacu Prezydenckiego. Podczas spotkania wyraziła chęć złożenia rewizyty w szkole w Pasierbcu. 

 

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta uczniowie mieli możliwość zadawania pytań Pierwszej Damie oraz Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. W imieniu gminnego samorządu Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Wicewójt Wojciech Pazdan i Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król wręczyli na ręce Pary Prezydenckiej prezent i przekazali pozdrowienia od mieszkańców Gminy Limanowa. 

 

Obchody Europejskiego Dnia Języków miały nieformalny charakter. Uczniowie uczestniczyli w zabawach językowych, a spotkanie z Parą Prezydencką przebiegło w serdecznej atmosferze. 

 

Źródło i Fot. Gmina Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować