Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Od 15 czerwca ponownie otwarte Świetlice Osiedlowe

Od 15 czerwca ponownie otwarte Świetlice Osiedlowe

Codziennie z zajęć będą mogli skorzystać młodzi sądeczanie powyżej 6 roku życia. Przez 4 godziny dziennie prowadzone będą zajęcia o różnorodnej tematyce.

 

W tym czasie dzieci będą mogły tu przyjść i pobawić się. Będą prowadzone rożnego rodzaju zajęcia manualne, logiczne, ruchowe, ale nie tylko. Będą też zajęcia integracyjne. Na pewno u nas nudy nie będzie i każde dziecko znajdzie coś dla siebie i przybliżymy im troszeczkę świat ekologii, ekorobotów. Będą odbywały się też różne zajęcia tematyczne np. dzieciaki zostaną zabrane w podróż dookoła świata tutaj – tłumaczyła koordynator Świetlic Osiedlowych Kamila Wnęk.

 

Świetlice będą otwarte z zachowaniem rygorów sanitarnych, bo najważniejsze jest bezpieczństwo, a w dalszym ciągu obserwowane są wzrosty zachorowań na koronawirusa na terenie całej Polski. Do placówek będą przyjmowane wyłącznie zdrowe dzieci, a z rodzicami będzie ustalona odpowiednia procedura przyjęcia i odbioru ich pociech.

 

Liczba dzieci przebywających jednocześnie w placówce będzie ograniczona dlatego wprowadzony zostaje system zapisów na zajęcia z założeniem rotacji tygodniowej. Wstępnych zapisów można dokonać telefonicznie bezpośrednio u animatorek osiedlowych.

 

Animator osiedlowy : Agnieszka Skrężyna

Telefon kontaktowy : 698 138 891

E-mail: askrezyna@nowysacz.pl

Animator osiedlowy : Anna Orzeł 

Telefon kontaktowy : 660 446 726 

E-mail: aorzel@nowysacz.pl

Animator osiedlowy : Kamila Wnęk 

Telefon kontaktowy : 696 032 979 

E-mail: kwnek@nowysacz.pl

Animator osiedlowy : Dorota Wołoszczuk 

Telefon kontaktowy : 505 680 607 

E-mail: dwoloszczuk@nowysacz.pl

 

Prezydent Ludomir Handzel wyraził swoje zadowolenie z faktu ponownego otwarcia tych placówek. 

 

Wracamy do normalności i możemy korzystać z osiedlowych świetlic. Są to takie miejsca na każdym z tych osiedli, które grupują ludzi, gdzie można się spotkać, gdzie dzieci mają zorganizowany czas, gdzie mogą się pojawić także rodzice. Bardzo się cieszę, że to wsparcie zostanie udzielone właśnie w tym okresie wakacyjnym. 

 

Fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować