Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniNiedługo rozpoczęcie budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku

Niedługo rozpoczęcie budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku

Niedawno informowaliśmy (TUTAJ) o podpisaniu umowy z wykonawcą na realizację bardzo dużego przedsięwzięcia jakim jest budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku.

 

Poniżej wizualizacja obiektu oraz krótka informacja techniczna.


Budynek będzie się mieścił tuż obok Hali Widowiskowo-Sportowej, co wraz z usytuowanym nieopodal Amfiteatrem na Górze Jeżowa będzie stanowić swoistego rodzaju kompleks obiektów tworzących zwartą i uporządkowaną ofertę o bardzo szerokim potencjale. Taki też był od początku zamysł obecnych władz samorządowych Gminy Łącko.


Docelowo w CKiEM swą siedzibę będzie miał Gminny Ośrodek Kultury skupiając całą sferę kultury w jednym miejscu. Będą  się tam znajdowały: sale prób orkiestry i zespołów regionalnych, izba regionalna, sala poświęcona znaleziskom na Górze Zyndrama w Maszkowicach i innym stanowiskom archeologicznym na terenie Gminy Łącko.

 

Będą tu również biblioteka/mediateka, czytelnia, kafejka internetowa, świetlica środowiskowa oraz sale do dyspozycji naszych seniorów. Ponadto, do nowego budynku Centrum, zostanie przeniesiona Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, a w razie potrzeb i zainteresowania środowiska, będzie możliwość poczynienia starań o otwarcie szkoły muzycznej II stopnia.

 

Planowane jest również otwarcie Centrum Tradycji Sadowniczych, które będzie stanowić swego rodzaju muzeum związane z naszymi sadowniczymi tradycjami. Będzie to pierwsza tego typu instytucja w Polsce, a i w Europie na dzień dzisiejszy trudno znaleźć podobną instytucję. 

 

Poniżej kilka danych ogólnych i powierzchniowych dotyczących budynku Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku:

  • powierzchnia zabudowy: 1 818 m2;
  • powierzchnia całkowita budynku: 3 517 m2;
  • powierzchnia użytkowa budynku: 2 674 m2;
  • kubatura: 20 402 m3;
  • ilość kondygnacji: nadziemnych - 3, podziemnych - 1;
  • wysokość budynku: 14 m;
  • ilość miejsc parkingowych: 43.

 

W budynku zastosowano strefowanie funkcji w celu wyodrębnienia i oddzielenia wyszczególnionych części: pomieszczeń domu kultury, pomieszczeń szkoły muzycznej, pomieszczeń technicznych oraz części wspólnych, reprezentacyjnych.

 

Projektowany budynek będzie posiadał 3 kondygnacje nadziemne oraz 1 kondygnację podziemną. Na kondygnacji podziemnej zlokalizowano pomieszczenia zaplecza technicznego dla sali widowiskowej, pomieszczenia gospodarczo-magazynowe oraz pomieszczenia techniczne. Na kondygnacji nadziemnej w poziomie parteru zlokalizowano holl wraz ze stanowiskiem informacji kasą oraz szatnią, salę wielofunkcyjną z garderobami, kawiarnię, salę wystawienniczą, salę warsztatowo-szkoleniową.

 

Na pierwszym piętrze zlokalizowano pomieszczenia domu kultury, powierzchnie administracyjne, salę ćwiczeń pozalekcyjnych, salę i studio nagrań. Na kondygnacji 3 znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla szkoły muzycznej oraz biblioteka/mediateka z zapleczem. Dodatkowo, na każdej kondygnacji zlokalizowano pion sanitarny.

Niedługo rozpoczęcie budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku Niedługo rozpoczęcie budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku Niedługo rozpoczęcie budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku

Źródło i fot. Gm Łącko

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować