Niezapomniany koncert w Marcinkowicach

Koncert w Marcinkowicach był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich obecnych. Parafialna Orkiestra Dęta w Marcinkowicach, Zespół Regionalny Jakubkowianie i zespół muzyczny Oremus zagrały pięknie i z pasją. Nie zabrakło kolęd, ale także utworów z innych gatunków muzycznych.

Niezapomniany koncert w Marcinkowicach

Wśród muzyków znalazł się również starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który zaskoczył wszystkich swoją umiejętnością gry na kowadle. - To nie było łatwe, ale dałem radę - powiedział z humorem starosta.


Starosta podziękował wykonawcom i publiczności za udział w koncercie. Złożył również życzenia noworoczne i zapowiedział dalsze wsparcie dla kultury regionalnej. Przypomniał o działaniach Powiatu na rzecz promocji muzyki ludowej, takich jak Fonoteka czy Szkołki Ginących Zawodów.


Starosta Marek Kwiatkowski wręczył także Złote i Srebrne Jabłka Sadeckie dla wybitnych członków Orkiestry. Złote Jabłko otrzymał Józef Świderski, a Srebrne: Mariusz Adamek, Dominka Sojka, Paweł Wójs i Rafał Świderski – kapelmistrz orkiestry.


Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród gości byli m.in.: wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek oraz Monika Fikiel-Szkarłat, która prowadziła galę. Mieszkańcy Marcinkowic, gminy Chełmiec i całego Powiatu bawili się znakomicie.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować