Niezwykły pokaz pt. "Iskry Niepodległej" w Nowym Sączu. Ruszyły zapisy

Prezydent Ludomir Handzel we współpracy z państwową instytucją kultury - Biurem „Niepodległa" serdecznie zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Nowego Sącza do udziału w projekcie pt. „Iskry Niepodległej".

Niezwykły pokaz pt. "Iskry Niepodległej" w Nowym Sączu. Ruszyły zapisy

W ramach tego projektu, w dniach 24-26 kwietnia, na płycie nowosądeckiego rynku będzie można bezpłatnie obejrzeć niezwykły spektakl multimedialny o Polakach, którzy zmieniali świat.

Informacje o projekcie:

"Iskry niepodległej" to mobilne widowisko edukacyjne popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników - wybitnych Polek i Polaków, którzy zmieniali świat. Bohaterami multimedialnego spektaklu są zarówno postaci, o których pamiętamy jak i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę i Świat, to opowieść o potencjale naszej wspólnoty. W projekcie zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat ludzi, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

Więcej informacji o projekcie tutaj.

Informacje o pokazach:

W pokazach, w godzinach rannych i południowych, wezmą udział uczniowie nowosądeckich szkół publicznych. Natomiast w dniach 24-25 kwietnia w godzinach 15 -18 oraz w 26 kwietnia w godzinach 15 -16 mogą wziąć udział w tym wydarzeniu wszyscy chętni mieszkańcy miasta, po uprzednim zgłoszeniu lub w miarę dostępności miejsc. Pokazy odbywać się będą co pół godziny.

Jak się zapisać?

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na pojedynczy pokaz, wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia drogą e-mailową na adres: jpasiut@nowysacz.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 0-18 4486 543, do dnia 15 kwietnia.

Regulamin korzystania z naczepy ekspozycyjnej "Iskry Niepodległej" tutaj.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować