Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Niższa cena błękitnego węgla bez dopłat ze strony miasta

Niższa cena błękitnego węgla bez dopłat ze strony miasta

Dzisiaj prezydent Ludomir Handzel oraz dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz przekazali dobrą wiadomość dla mieszkańców Nowego Sącza.

 

RIO odebrała dopłaty do błękitnego węgla. Natomiast dzięki wysiłkom i staraniom wielu osób udało się przywrócić tą kwotę sprzedaży na poziomie 1260 zł/tonę - powiedział prezydent.

 

Mieszkańcy mają znowu wybór czy kupują paliwo złej jakości czy błęitny węgiel w niższej cenie, który jest ekologiczny i niskoemisyjny.

 

Dyrektor Grzegorz Tabasz podkreślił, że obniżka ceny nie powoduje żadnych skutków dla budżetu miasta. Odbywa się ona w ramach promocji produktu, który jest ekologiczny, a władze chcą podtrzymać rynek paliw niskoemisyjnych

 

Nie dopłacamy do tego ani złotówki. Ten montaż finansowy był możliwy dzięki maksymalnemu cięciu kosztów i niestety zapisaniem pewnych strat po stronie firmy produkującej błęlitny węgiel "Polchar", pośredników, czyli sieci składów węglowych oraz również o generalnej zniżce uzyskanej na naszych trzech autoryzowanych punktach sprzedaży.

 

Od teraz procedura zakupu błękitnego węgla będzie bardzo prosta. Na składzie wystarczy pokazać, że jest się mieszkańcem Nowego Sącza, czyli okazać dowód osobisty lub Kartę Nowosądeczanina. Nie potrzebne są żadne wnioski, umowy czy faktury.

 

Przypomnijmy. W zeszłym roku Regionalna Izba Obrachunkowa wstrzymała dopłaty do zakupu tego niskoemisyjnego paliwa. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta skarga na tę decyzję została skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 

 

Teraz miasto czeka na wynik rozprawy przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Zbliża się moment kiedy ma być nadana sygnatura akt.

 

W czasie pomiędzy wstrzymaniem dopłat, a obecnym błękitny węgiel sprzedawał się cały czas, ale w mniejszych ilościach.

 

Błękitny węgiel można kupić na składach: 

ul. Kolejowa 39, Nowy Sącz, tel.:570720766
ul. Zielona 49, Nowy Sącz, tel.:18 4438991
ul. Papieska 11, Chełmiec, tel.:570720766

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować