Nocny pożar w miejscowości Roztoka - Brzeziny

Nocny pożar w miejscowości Roztoka - Brzeziny

We czwartek 10 stycznia po godzinie 19 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze szopy (drewutni) w miejscowości Roztoka - Brzeziny. 

 

Budynek był w całości wypełniony drewnem opałowym. W jego sąsiedztwie znajdował dom jednorodzinny, w którym mieszkał starszy schorowany mężczyzna.

 

Strażacy mieli problem z dojazdem do miejsca zdarzenia, gdyż na drodze zalegała duża warstwa śniegu. Średnimi pojazdami gaśniczymi dojechali na odległość około 400 metrów od miejsca pożaru. Po dotarciu okazało się, że płomienie częściowo przygasili sąsiedzi.

 

Przybyli na miejsce strażacy dogasili ogień oraz udzielili pierwszej pomocy właścicielowi budynku, który uskarżał się na złe samopoczucie. Przybyła na miejsce karetka Pogotowia Ratunkowego przestransportowała mężczyznę do szpitala.

 

Po opanowaniu sytuacji teren pogorzeliska został skontrolowany pod kątem występowania innych zagrożeń. Na koniec przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji pomieszczenia gospodarczego.

 

Pożar gasiły zastępy zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Rożnów, OSP Gródek nad Dunajcem oraz OSP Łososina Dolna. Działania strażaków trwały dwie i pół godziny.

 

Policja ustala, co było przyczyną pożaru.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować