Nowa rzeczniczka Polska 2050 Szymona Hołowni

Katarzyna Karpa-Świderek od stycznia 2018 do czerwca 2022 związana była z organizacją WWF Polska, gdzie pełniła funkcję rzeczniczki prasowej i doradczyni zarządu ds. mediów. Stworzyła kanał podcastów „Naturalnie z WWF”.

Nowa rzeczniczka Polska 2050 Szymona Hołowni

“Jestem niesamowicie szczęśliwa, że mogę dołączyć do projektu, który może zmienić Polskę. Wierzę w to, że jest możliwa inna polityka. Wierzę, że polityka może być o słuchaniu ludzi i rozwiązywaniu ich problemów. Wierzę w to, że ekologia to długofalowa ekonomia. Zakasuję rękawy, wsiadam w busa i jadę razem z Szymonem Hołownią w Polskę” - mówiła Katarzyna Karpa-Świderek podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Warszawie.


Od 2007 do 2018 roku była związana z telewizją TVN. W stacji TVN CNBC pracowała jako korespondentka giełdowa i prowadząca programy ekonomiczne. W TVN24 prowadziła serwisy ekonomiczne i program „Droga do euro”. W TVN24 BIŚ programy informacyjne, w tym „Debatę kobiet”. Wcześniej związana z Telewizją Biznes, poznańskim radiem „Emaus” oraz Centrum Integracji Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Publikowała teksty min. w „Newsweeku”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” i magazynie tvn24.pl. Prowadziła dział „Mój portfel” w magazynie „ELLE”.


Była koordynatorką zespołu Klimat i Środowisko w ramach inicjatywy „Nasz Rzecznik”, Ogólnopolskiej Federacji Organizacji pozarządowych, współpracowała z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu prowadziła kurs "Innowacje społeczne”.


Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa w Poznaniu z dwiema specjalizacjami: dziennikarstwo oraz marketing polityczny. Skończyła też studia podyplomowe na kierunku Inwestycje kapitałowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.


Dotychczasowa rzeczniczka Paulina Hennig-Kloska pozostaje w partii na stanowisku wiceprzewodniczącej. 


Źródło: Polska 2050

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować