Nowi policjanci w małopolskim garnizonie. Dziewięciu z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu

Za sprawą sześciu przyjęć w 2023 r. do małopolskiego garnizonu Policji dołączyło łącznie 427 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek. 102 osoby, które zostały przyjęte pod koniec minionego roku, złożyły dzisiaj uroczyste ślubowanie. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Nowi policjanci w małopolskim garnizonie. Dziewięciu z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu
Wypowiedzenie słów roty ślubowania to moment wyjątkowy. To symboliczne przypieczętowanie drogi, która wiodła od decyzji o wstąpieniu do służby w Policji, przez szkolenie, po przyjęcie. Jest to jednocześnie czas otwarcia. Otwarcia na nowe wyzwania i nowy zakres odpowiedzialności. Niech dzisiejsza uroczystość będzie nieustającą inspiracją na każdy dzień pełnienia służby – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.


Rotę ślubowania odczytał komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor Michał Ledzion. Wśród składających przysięgę było 37 kobiet i 65 mężczyzn.


Nowo przyjęci funkcjonariusze i funkcjonariuszki zasilą Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie (19 osób), Komendy Miejskie Policji w: Krakowie (13), Nowym Sączu (9) i Tarnowie (6). Nowi policjanci podejmą także pracę w Komendach Powiatowych. Najwięcej, bo 11 osób, podejmie pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie. 6 funkcjonariuszy trafi do KPP w Nowym Targu, a 5 do KPP w Oświęcimiu. Zasilone zostaną także szeregi Komend Powiatowych Policji w Chrzanowie i Wieliczce (po 4 policjantów). Po 3 funkcjonariuszy zyskają: Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Komendy Powiatowe w Wadowicach i Zakopanem. Po 2 funkcjonariuszy delegowanych zostało do KPP w Miechowie i Suchej Beskidzkiej, a po 1 trafi do Komend Powiatowych Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Gorlicach i Proszowicach.


Małopolski garnizon Policji liczy aktualnie ponad 7,5 tys. funkcjonariuszy i funkcjonariuszek, gotowych o każdej porze i każdego dnia nieść pomoc. Praca w szeregach Policji to zadanie, które nosi się w sercu. Jestem przekonany, że właśnie takie przekonanie mają nowo przyjęci funkcjonariusze. Życzę Państwu przede wszystkim bezpiecznej pracy. Niech każdy dzień przynosi poczucie dobrze wypełnionego zadania i motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań – podsumowuje wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować