Noworoczne spotkanie w PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu

Tradycyjnie, jak co roku, członkowie oraz działacze nowosądeckiego Oddziału PTTK „Beskid” spotykają się, aby wspólnie złożyć sobie noworoczne życzenia oraz podsumować miniony 2023 rok. W tegorocznym spotkaniu wziął udział Starosta Marek Kwiatkowski oraz Sekretarz Powiatu Nowosądeckiego Justyna Tokarczyk.

Noworoczne spotkanie w PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu
Mamy w naszym regionie wszystko: góry, jeziora i uzdrowiska, dlatego warto promować i ściągać turystów do naszego regionu – podkreślił Starosta Marek Kwiatkowski - Jak dobrze wiemy turystyka w Polsce ma ogromnie znaczenie i przynosi ogromne dochody w skali roku. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wspólnie dbali o jej rozwój, bo turystyka w powiecie nowosądeckim żyje. Dziękuję za zaproszenie i cieszę się, że możemy wspólnie spotkać się, aby pokolędować i pobyć razem w tym magicznym okresie.


Starosta złożył również wszystkim życzenia, aby w rozpoczynającym się 2024 roku nie zabrakło zdrowia i pomyślności. Życzył także wyznaczania sobie nowych celów i realizacji marzeń.


Adam Sobczyk - Prezes Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sączu wraz z Krzysztofem Głucem – Przewodniczącym Rady Miasta Nowego Sącza wręczyli Odznaki, przyznawane członkom stowarzyszenia. Ewa Policht otrzymała Brązową Honorową Odznakę PTTK, przyznaną przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie. Złota Odznaka Zasłużony w Pracy PTTK wśród Młodzieży przyznana została przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie Agnieszce Lasek. Srebrną Odznaką Zasłużony w Pracy PTTK wśród Młodzieży przyznaną przez Zarząd Główny PTTK odznaczona została Dorota Zielińska. Jan Bodziony, Marek Ryglewicz i Mieczysław Witowski otrzymali Odznakę 50 – lat w PTTK przyznaną przez Oddział PTTK Beskid. Natomiast Iwona Kasprzyk, Michał Kelm, Maria Kozik, Robert Pióro i Izabela Wiatrak otrzymali od Oddziału odznakę za 25 lat działalności w PTTK.


Wszystkim uczestnikom koncertem kolęd i pastorałek umilił wydarzenie Zespół Regionalny „Sądeczoki” z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.


Prezes Adam Sobczyk podziękował Staroście Markowi Kwiatkowskiemu za wieloletnią współpracę i wsparcie jakie PTTK otrzymuje z powiatu. Swoje podziękowanie skierował również do Sekretarz Powiatu Justyny Tokarczyk, która, jak wskazał zawsze z otwartym sercem wspiera działania organizacji.


Na zakończenie spotkania Sekretarz powiatu w imieniu własnym a także Starosty wręczyła okolicznościowy upominek na ręce Pana Prezesa oraz Dyrektor Biura Dorocie Pych za dotychczasową współpracę.


W spotkaniu udział wzięli: Starosta Nowosądecki - Marek Kwiatkowski, Sekretarz Powiatu - Justyna Tokarczyk, Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza - Krzysztof Głuc, Poseł na Sejm RP - Patryk Wicher, Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu - Andrzej Zarych, Wiceprezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej - Lucyna Sieja, Prepozyt Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu - ks. Prałat Jerzy Jurkiewicz, Kapelan Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sączu - ks. Krzysztof Czech oraz gospodyni Schroniska PTTK na Hali Łabowskiej Małgorzata Ryniewicz.


Źródło: SPNS, fot. A. Rzepka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować