Nowy cykl spotkań podróżniczych w Limanowskim Domu Kultury

Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w spotkaniach podróżniczych „Wędrowanie na ekranie”. Będzie to niepowtarzalna okazja aby wysłuchać ciekawych opowieści o najodleglejszych krajach i obejrzeć zdjęcia ukazujące ich piękno oraz różnorodność. Pierwsze spotkanie już 9 lutego o godz. 18:00, zatytułowane „INDIE TWARZĄ W TWARZ”.

Nowy cykl spotkań podróżniczych w Limanowskim Domu Kultury

9 lutego, o godz. 18:00, w sali kameralnej LDK odbędzie się spotkanie z Robertem Widziszem – Limanowianinem, dla którego podróżowanie i fotografia są od lat wielką pasją.


Podczas wydarzenia obejrzeć można będzie zdjęcia i film oraz wysłuchać opowieści z podróży do Indii, która dotyczyła głównie Rajastanu. Na ekranie pojawią się pejzaże i mieszkańcy New Delhi, Jaipuhr, Jodhpur, Jaisalmer i Pushkar oraz pustynii Thar, Kajuracho, Agra i Taj Mahal, Varanasi (w tym gaty, na których palone są ludzkie zwłoki). Będzie to opowieść o świętych mężach zwanych sadhu, bezdomnych dzieciach, ale też o różnicach kulturowych, odmienności od naszego dnia codziennego i religiach Indii.


Wierzymy, że spotkanie nie tylko będzie okazją do wysłuchania niezwykłych historii, ale że będzie również okazją do owocnych i ciekawych rozmów.


Zapraszamy! Wstęp wolny.


Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować