Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Nowy kontrakt PGNiG Obrót Detaliczny i Maspex

Nowy kontrakt PGNiG Obrót Detaliczny i Maspex

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny podpisała nowy kontrakt na dostawy gazu ziemnego dla Grupy Kapitałowej Maspex, będącej jednym z liderów segmentu produktów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z umową PGNiG dostarczy blisko 60 mln m sześc. gazu do końca 2023 roku.

Zapotrzebowanie na ekologiczny gaz ziemny w polskim przemyśle sukcesywnie wzrasta i jestem przekonany, że ten trend utrzyma się w kolejnych latach. Jesteśmy gotowi by odpowiedzieć na rosnące potrzeby polskich przedsiębiorstw, między innymi dzięki konsekwentnej dywersyfikacji dostaw gazu do naszego kraju oraz rozbudowie infrastruktury gazowej – podkreśla Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA.Nowy kontrakt pomiędzy PGNiG Obrót Detaliczny a Grupą Maspex zakłada roczny wolumen dostaw gazu ziemnego na poziomie 28,5 mln m sześc. Taka ilość gazu wystarczyłaby do ogrzania około 20 tysięcy domów jednorodzinnych przez rok.


Gaz ziemny to ekologiczne i uniwersalne paliwo, które doskonale sprawdza się w naszej firmie. Z powodzeniem wykorzystujemy je w naszych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny, dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie nowej umowy na dostawy gazu – mówi Bogdan Tyrybon, Członek Zarządu Grupy Maspex.
W związku z upływającym terminem obecnego kontraktu na dostawy gazu ziemnego Grupa Maspex, która jest właścicielem takich marek jak Kubuś, Tymbark, Łowicz czy Kotlin, zdecydowała się na przedłużenie współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny do 2023 roku.


Nowa umowa to efekt naszej skuteczności sprzedażowej oraz elastycznej współpracy, polegającej między innymi na aktywnym poszukiwaniu rozwiązań korzystnych dla obu stron. Grupa Maspex należy do naszych największych Klientów, dlatego bardzo się cieszę, że będziemy ją nadal zaopatrywać w paliwo gazowe – mówi Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. 


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować