Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy

Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy

To świetna informacja dla mieszkańców, którzy przez czas budowy mieli utrudnioną komunikację. Teraz oprócz mostu, mają również 800 metrów nowego asfaltu na drodze dojazdowej do niego. Decyzję o budowie mostu i remoncie drogi podjął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Zarządem.

 

- To była konieczna i bardzo ważna inwestycja – mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Dotychczasowy most był wąski i nie miał chodników. Ten nowy ma ponad 12 metrów szerokości, a piesi bezpiecznie będą mogli chodzić po chodnikach, które powstają po obu stronach mostu. Powstaje też obecnie dodatkowy odcinek chodnika prowadzący do przeprawy, są przebudowywane dojazdy, skrzyżowanie z drogą gminną i zjazdy indywidualne. Most będzie zabezpieczony poprzez narzuty kamienne na dnie i skarpach potoku.

 

Koszt inwestycji to około 1,9 mln złotych. Władze Powiatu pozyskały na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Powiatu. Natomiast koszt remontu drogi wraz z podbudową prowadzącej od „krajówki” do mostu w Ubiadzie (800 metrów) w całości pokryto z budżetu Powiatu. Była to kwota ponad 415 tysięcy złotych.

 

- Bardzo dziękuję staroście i Zarządowi Powiatu za tę inwestycję – mówi Maria Barbara Szarota, radna powiatowa. – Mieszkańcy długo na nią czekali. Jest w tym miejscu wzmożony ruch i aż prosiła się nowa przeprawa mostowa. Dodatkowo, starosta podjął decyzję o remoncie drogi i tym sposobem, mamy cały nowy odcinek od drogi krajowej. Bardzo się cieszę!

 

Przypomnijmy, że na czas budowy, droga musiała zostać całkowicie zamknięta, ale piesi mogli przemieszczać się na drugą stronę potoku po specjalnie wybudowanej kładce. Na trasie Wielogłowy – Ubiad została też uruchomiona linia autobusowa. Autobusy nadal dojeżdżają do mostu, po czym pasażerowie przechodzą po kładce do podstawionego drugiego autobusu.

 

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku, o ile pogoda pozwoli na położenie drugiej warstwy asfaltu i dokończenie prac przy chodnikach.

Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy   Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy Nowy most w Ubiadzie już prawie gotowy      

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować