Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Nowy ratusz w Muszynie uroczyście otwarty

Nowy ratusz w Muszynie uroczyście otwarty

Dzisiaj (11 czerwca) oficjalnie otwarto muszyński ratusz. Goście mogli zwiedzić nie tylko nowy gmach, ale także rynek, który przeszedł gruntowną rewitalizację. Mieszkańców i turystów już przyciąga to miejsce i już dzisiaj wieczorem mogli bez problemu wejść do ratusza i zwiedzić go, łącznie z piwnicami.

To wielkie przedsięwzięcie i jestem pełen podziwu, w jaki sposób zostało zrealizowane - powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Gratuluję burmistrzowi Janowi Golbie i wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Muszyński rynek zmienił się nie do poznania. Przeprowadzona rewitalizacja na pewno wpłynie na promocję Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w Polsce i poza jej granicami. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i cieszę się, że na mapie Sądecczyzny jest kolejne atrakcyjne miejsce godne polecenia!Starosta wręczył burmistrzowi Janowi Golbie obraz sądeckiego artysty Wacława Jagielskiego.


Podczas dzisiejszego spotkania zostały odsłonięte tablice pamiątkowe osób zasłużonych dla Muszyny: Antoniego Jurczaka i Seweryna Mściwujewskiego. Odsłonili je: Bożena Mściwujewska-Kruk i Adam Mazur.


Goście mogli zwiedzić budynek ratusza wraz z zabytkowymi piwnicami, a także wysłuchać koncertu Kwartetu Galicyjskiego. Obiekt poświęcił proboszcz muszyńskiej parafii ks. Paweł Stabach.


W uroczystości wzięli udział m.in.: marszałek małopolski Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny, radni powiatowi – Andrzej Gancarz i Stanisław Sułkowski oraz wielu innych znamienitych gości.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować