Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz 56. na liście miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę w historii OC

Nowy Sącz 56. na liście miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę w historii OC

21,2% kierowców z Nowego Sącza przyznało się do spowodowania szkody komunikacyjnej na przestrzeni ostatnich lat. Ten rezultat dał miastu 56. miejsce w rankingu szkodowości.

Ranking rankomat.pl zawiera informacje dotyczące szkodowości deklarowanej przez kierowców w 84. miastach Polski (powyżej 50 tys. mieszkańców). Nowy Sącz uzyskał dobry wynik, znajdując się w drugiej połowie stawki. W województwie małopolskim zajął 2. miejsce na 3 miasta. Więcej szkodowych kierowców było według deklaracji w Krakowie (21,8%), a mniej w Tarnowie (18,1%). W skali kraju najniższym wynikiem może pochwalić Ostrowiec Świętokrzyski (16,8%).


Profil szkodowego kierowcy z Nowego Sącza

Dane statystyczne z 2020 roku przedstawiają typowego szkodowego kierowcę z Nowego Sącza. Jest nim 46-latek, który posiada forda focusa z 2004 roku. Dzięki danym można było także obliczyć średnią stawkę OC dla całego miasta. Było to 582 zł. Kierowcy, którzy spowodowali w ostatnim roku szkodę musieli zapłacić więcej (708 zł).


Tanie OC w Nowym Sączu

Nowosądeccy kierowcy w zeszłym roku płacili za OC 582 zł, czyli mniej od średniej ogólnopolskiej (672 zł). Wynik w województwie małopolskim nie był ani najwyższy, ani najniższy. W Krakowie było drożej (728 zł), a w Tarnowie taniej (562 zł). W skali kraju wynik Nowego Sącza był dobry. Miasto zajęło 74. miejsce. Najmniej mogli zaoszczędzić mieszkańcy Wrocławia (918 zł), a najwięcej Mielca (505 zł).

Osoby zamieszkujące duże miasto, w którym często dochodzi do kolizji i wypadków, płacą zazwyczaj więcej za OC. Warto jednak podkreślić, że na wysokość ceny OC wpływa nie tylko liczba szkód. Nasz raport przedstawia stawki uśrednione. W mieście, dla którego wyliczyliśmy niższą średnią składkę, może więc przykładowo mieszkać najwięcej kierowców w starszym wieku bądź posiadających auta z niewielką pojemnością silnika, co znacząco obniża cenę polisy - mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

Źródło: rankomat.pl, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować