Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: Badania profilaktyczne dla osób chorych na cukrzycę

Nowy Sącz: Badania profilaktyczne dla osób chorych na cukrzycę

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział w Nowym Sączu, realizuje na zlecenie Urzędu Miasta Nowego Sącza zadanie publiczne pn. „Organizowanie badań z zakresu profilaktyki cukrzycy".

Badania skierowane są do mieszkańców Nowego Sącza, u których stwierdzono cukrzycę. W ofercie przewidziano bezpłatne badania USG brzucha pozwalające ocenić zmiany w obrębie jamy brzusznej, szczególnie : wątroby, dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego narządów rodnych u kobiet i gruczołu krokowego u mężczyzn.


Jest to badanie, które powinno być wpisane na listę badań wykonywanych cyklicznie, szczególnie u osób chorych na cukrzycę, która atakuje i wyniszcza cały organizm. Pomaga odpowiednio wcześnie zdiagnozować nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów jamy brzusznej np. nerek , wątroby, trzustki itp.


Zapisy na badania prowadzone będą w terminie: od dnia 08 czerwca 2021 r do 11 czerwca 2021 r. w godzinach 17.00 do 19.00 pod nr telefonu : 509 847 397 lub 514 138 570.


Liczba miejsc ograniczona. O terminie badań będzie ustalony telefonicznie przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków po zamknięciu listy zgłoszeń.


Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Nowego Sącza.


Źródło: UMNS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować