Nowy Sącz: Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet od 45 roku życia

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ (etap podstawowy).

Nowy Sącz: Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet od 45 roku życia

Badaniami objęte są ubezpieczone panie od 45 do 74 roku życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Zaproszenie jest kierowane szczególnie do kobiet urodzonych w latach 1975 - 1979, które nie mogły dotychczas korzystać z badań oraz pań urodzonych w latach 1950 - 1954, które mogą powrócić do programu.


Gdzie i kiedy można wykonać badanie?

Mammografię w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej:

Nowy Sącz– 8 stycznia w godzinach od 9 do 18 przy markecie Kaufland, ul. Bulwar Narwiku 22.


Jak można się zarejestrować?

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3)

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.


Co daje mammografia?

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 procent gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie: www.luxmed-diagnostyka.pl


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować