Nowy Sącz: Bezpłatne szczepienia dla dziewcząt przeciwko wirusowi HPV

Województwo Małopolskie i Miasto Nowy Sącz zapraszają dziewczęta zamieszkałe w Nowym Sączu do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).

Nowy Sącz: Bezpłatne szczepienia dla dziewcząt przeciwko wirusowi HPV

Szczepienia będą się odbywać od 14.czerwca do dnia 1 grudnia lub do wyczerpania limitu szczepionek - decyduje kolejność zgłoszeń. Przeznaczone są one dla dziewcząt urodzonych w latach 2005-2009, u których rozpoczęto szczepienie przeciw HPV w 2023 roku, ale nie otrzymały wszystkich dawek szczepienia podstawowego i wymagają zakończenia cyklu szczepień w 2024 roku

Szczepionka - dziewięciowalentna, skierowana przeciw 9 typom wirusa HPV

Szczepienia realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz ze środków finansowych Miasta Nowy Sącz.

Kwalifikacja i szczepienia:

Szczepienia i kwalifikacja lekarska będą odbywały się w siedzibie Komendy Straży Miejskiej w Nowym Sączu, ul. Lwowska 71, w piątki, soboty i niedziele w indywidualnie wyznaczonych godzinach i dniach przez podmiot leczniczy KRYMED Sp. z o.o.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka na jego realizację. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego terminu szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

Szczepienie przeciw HPV nie wymaga specjalnego przygotowania. Osoba szczepiona nie powinna być w trakcie ostrej infekcji z gorączką lub zaostrzenia choroby przewlekłej.

Zapisy telefoniczne pod numerami telefonu:

- 573 860 153,

- 798- 002-465

- (18) 333-50-15

od poniedziałku do piątku w godz. 10 do 18.

Jakie są korzyści ze szczepienia przeciw HPV?

Celem głównym szczepienia przeciw HPV jest zapobieganie chorobom nowotworowym. Szczepionki przeciw HPV chronią przed zakażeniem wirusem. To oznacza, że chronią przed nowotworami, które są związane z HPV oraz przed konsekwencjami, jakie mogą wynikać z rozwoju raka.

Więcej informacji o szczepieniach przeciwko HPV oraz filmy edukacyjne tutaj.

Źródło: UMNS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować