Nowy Sącz: Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom HPV dla dzieci i dorosłych

Zapobiegają przede wszystkim rakowi szyjki macicy oraz innym nowotworom (rak odbytu, sromu, pochwy, niektóre nowotwory głowy i szyi), które może powodować wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).

Nowy Sącz: Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom HPV dla dzieci i dorosłych

Szczepienia realizowane będą od 14 czerwca do 1 grudnia lub do wyczerpania limitu szczepionek - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczepienia przeznaczone są dla:

- dla dziewcząt i chłopców w wieku od 9 lat do 11 lat (za pisemną zgodą rodzica) rozpoczynających lub kontynuujących szczepienie

- dla osób ( dzieci, kobiet i mężczyzn) w wieku od14 do 26 lat (za pisemną zgodą rodzica w przypadku osób niepełnoletnich).

Szczepieniami w ramach zadania zlecanego przez Miasto Nowy Sącz nie są objęte dzieci w wieku od 12 lat do 13 lat (przed ukończeniem 14. roku życia), bowiem mają możliwość skorzystania w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej ze szczepień w ramach Powszechnego Programu Bezpłatnych Szczepień przeciw HPV.

Dostępna szczepionka - 9-walentna, skierowana przeciw 9 typom wirusa HPV

Kwalifikacja i zapisy:

Szczepienia i kwalifikacja lekarska będą odbywały się w siedzibie Komendy Straży Miejskiej w Nowym Sączu , ul. Lwowska 71, w piątki, soboty i niedziele w indywidualnie wyznaczonych godzinach i dniach przez podmiot leczniczy KRYMED Sp. z o.o.

Zapisy telefoniczne od dnia 7 czerwca pod numerami telefonu:

- 573 860 153,

- 798- 002-465,

 - (18) 333-50-15

od poniedziałku do piątku w godz. 10 do 18

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować