Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: Jechał 120 km/h ulicami miasta, ale mandatu nie dostał. Policjanci poszli krok dalej

Nowy Sącz: Jechał 120 km/h ulicami miasta, ale mandatu nie dostał. Policjanci poszli krok dalej

Policjanci sądeckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który ulicą Królowej Jadwigi w Nowym Sączu jechał z prędkością 120 km/h. Z uwagi na to, że w pobliżu znajdują się przedszkola, sklepy i przychodnia, a kierowca peugeota swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że mandat w tej sytuacji mógłby być niewystarczający, dlatego sprawę skierowali do sądu.

26 lutego br. policjanci Wydziału ruchu drogowego sądeckiej komendy prowadzili kontrolę prędkości na ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu. Przed godziną 14 zauważyli poruszającego się bardzo szybko peugeota. Pomiar prędkości wskazał 120km/h. Z uwagi na to, że był to teren zabudowany, maksymalna prędkość, z jaką mógł się poruszać to 50 km/h, co oznacza, że przekroczył ją aż o 70km/h! Mężczyzna został natychmiast zatrzymany do kontroli przez policjantów.


Poruszanie się po ruchliwej ulicy biegnącej przez osiedle z taką prędkość nie pozwala na zareagowanie na niespodziewaną sytuację na drodze, dlatego policjanci podjęli zdecydowaną reakcję wobec kierowcy peugeota - z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości odstąpili od ukarania go mandatem i sprawę skierowali do sądu, który zdecyduje o wysokości kary.


Tymczasem na konto 18-latka trafiło 10 punktów karnych, a funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować