Pogoda - Sądeckie.pl

16

Dzisiaj jest: 16. 10. 2021 Do końca roku: 76 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: Miasto planuje rozbudowę ścieżek rowerowych

Nowy Sącz: Miasto planuje rozbudowę ścieżek rowerowych

W przeciągu roku został opracowany model docelowej sieci ścieżek rowerowych w Nowym Sączu. W jego tworzeniu uczestniczyli urzędnicy miasta, przedstawiciele środowiska cyklistów, aktywiści rowerowi oraz osoby, które posiadają merytoryczne przygotowanie w tej kwestii.

Jest to model do którego zmierzamy. Tempo uzależnione jest od możliwości technicznych, finansowych pozyskiwania środków i możliwości inwestycji, które się toczą. Mam nadzieję, że ta cała sieć powstanie. Nie chcemy tego robić chaotycznie tylko, żeby to był taki plan, który będziemy realizować, aby wspierać rozwój idei jazdy na rowerze, rekreacje rowerową. Rowerzystów jest coraz więcej. To zdrowa forma spędzania czasu – powiedział Ludomir Handzel.


Obecnie jest 33,5 km dróg rowerowych w Nowym Sączu, a docelowo ich długość ma wynosić 80 km.


Projekt, który wspólnie z prezydentem i rowerzystami wstępnie konsultowaliśmy obejmuje rozwój sieci dróg rowerowych do około 80 km. To jest granica możliwości jeśli chodzi o rozwój sieci rowerowych na terenie miasta ze względów urbanistycznych. Przy analizie projektu wprowadziliśmy dwa założenia: 1 ring - chcemy aby można było objechać rowerem cały Nowy Sącz, 2 - komunikowanie głównej osi komunikacyjnej miasta, czyli możliwość połączenia rynku z dworcem PKP i PKS. W pierwszej kolejności chcemy dobudowywać nowe ścieżki rowerowe do tych już istniejących – mówi prezes firmy GM City Design Grzegorz Mirek.


Konieczność budowy nowych tras rowerowych w mieście podkreślił także prezes Sądeckiego Towarzystwa Cyklistów Wojciech Molendowicz.


Link do mapy TUTAJ.


Poniżej film z koncepcjami rozbudowy sieci ścieżek rowerowych w Nowym Sączu.Adres e-mailowy na który można do końca sierpnia przesyłać swoje uwagi oraz sugestie do prezentowanego modelu rozbudowy sieci ścieżek rowerowych: sciezkirowerowe@nowysacz.pl.


Film: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować