Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nowy Sącz: w dniach 24-30 lipca Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Nowy Sącz: w dniach 24-30 lipca Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Od 24 do 30 lipca w Nowym Sączu na scenie przed Ratuszem, a także w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego zaprezentują się zespoły z: Litwy, Rumunii, Bułgarii, Słowacji, Chorwacji i Ukrainy. Towarzyszyć im będą polskie dziecięce zespoły regionalne z Nowego Sącza, Słopnic, Dursztyna, Szczyrzyca i Maniów.

W trakcie tygodnia festiwalowego zespoły wystąpią również w kilku sąsiednich miejscowościach, w tym roku będą to: Krynica-Zdrój, Muszyna, Biecz i Krościenko nad Dunajcem.


Bilety i karnety na wszystkie biletowane wydarzenia Festiwalu dostępne są online oraz w kasie MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3), a także bezpośrednio przed koncertami w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu (ul. Ogrodowa 19).


Na prezentacje dopołudniowe w Rynku w Nowym Sączu oraz koncerty w regionie – wstęp wolny.


Szczegóły na stronie: www.swietodziecigor.pl i w wydarzeniu: 29. ŚWIĘTO DZIECI GÓR - Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych.


Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR jest miejscem spotkania dzieci z różnych kręgów kulturowych i religijnych, gdzie - podczas wspólnej zabawy - zapoznają się one z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów, uczą się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników. Uczestnikami ŚWIĘTA DZIECI GÓR są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz regiony górskie wszystkich kontynentów. W sumie w imprezie uczestniczy ok. 500 dzieci w wieku od 7 do 14 lat.


Program festiwalu tutaj.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować