Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: Na Osiedlu Kochanowskiego powstała pierwsza łąka kwietna

Nowy Sącz: Na Osiedlu Kochanowskiego powstała pierwsza łąka kwietna

Z propozycją utworzenia pierwszej na Osiedlu Kochanowskiego wieloletniej łąki kwietnej, zwrócił się do radnego Krzysztofa Ziaji, Pan Maciej Mentel. Zaproponował aby powstała ona w sąsiedztwie ul. Kochanowskiego, pomiędzy sklepem spożywczy PSS Społem a Winus Club. Zadeklarował przy tym, że sfinansuje zakup specjalnej mieszanki nasion roślin wieloletnich.

Z racji tego, że wskazany przez Pana Macieja teren jest własnością Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, dlatego na realizację pomysłu potrzebna była zgoda Prezesa Zarządu GSM Pana Jarosława Iwańca. Została ona uzyskana dlatego przystąpiono do prac przygotowawczych i zasiewu roślin.


Teraz nie pozostało nic innego jak oczekiwać na kiełkowanie i wzrost zasianych roślin. 

***

Łąka kwietna wzbogaca ubogi ekosystem miejski, stanowiąc tętniące życiem wyspy bioróżnorodności, dając jednocześnie pożywienie i schronienie dla pożytecznych owadów - pszczół, motyli, trzmieli, a także ptaków i małych ssaków.


Głęboki i rozbudowany system korzeniowy wielu gatunków kwiatów sprawia, że są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na suszę. Łąka nie wymaga regularnego koszenia. Łąka to miejsce pełne życia, kolorów, zapachów i dźwięków.


Źródło: Fb Radny Krzysztof Ziaja

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować