Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: Nielegalne automaty do gier skonfiskowane. Za ich posiadanie grożą surowe kary

Nowy Sącz: Nielegalne automaty do gier skonfiskowane. Za ich posiadanie grożą surowe kary

Skonfiskowanie dwóch nielegalnych automatów do gier hazardowych to efekt wspólnej kontroli sądeckich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie. Właściciel maszyn musi się teraz liczyć z wysokimi karami, sięgającymi setek tysięcy złotych.

15 marca br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, prowadząc wspólne działania zabezpieczyli w salonie gier w Nowym Sączu dwa nielegalne automaty. Maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych.


Automaty były bez wymaganej koncesji oraz zezwoleń, dlatego zostały zabezpieczone i przewiezione do depozytu celnego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.


Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Krakowie będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.


Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości do 100 tys. złotych od jednego automatu. Z kolei za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować