Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: Nieletni odpowie za kradzież na złomowisku a jego wspólnicy za paserstwo

Nowy Sącz: Nieletni odpowie za kradzież na złomowisku a jego wspólnicy za paserstwo

Sądeccy policjanci zatrzymali 15-latka, który okradł jeden z punktów skupu złomu w Nowym Sączu. W ręce funkcjonariuszy wpadli także dwaj mężczyźni, którzy próbowali sprzedać skradzione przedmioty.

8 maja br. około godziny 16 sądeccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z punktów skupu złomu w Nowym Sączu doszło do kradzieży. Nieznany wówczas sprawca z terenu złomowiska wyniósł elementy z mosiądzu oraz stare uszkodzone telefony komórkowe, powodując przy tym straty w wysokości 2 tysięcy złotych.


W efekcie podjętych działań policjanci szybko ustalili sprawcę – był nim 15-latek, przy którym znaleźli skradzione telefony. Dodatkowo na jaw wyszło, że nieletni jest poszukiwany na podstawie decyzji sądu, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego na Podkarpaciu, w którym przebywał.


Chłopak, nie posiadając dowodu tożsamości, nie mógł sam sprzedać skradzionego złomu, dlatego poprosił o pomoc 20 i 39-latka. Jego wspólnicy wpadli w ręce policjantów, po tym jak przynieśli skradziony złom do… innego punktu tej samej firmy.


Sądeczanie zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzut paserstwa umyślnego, za co grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Z kolei 15-latek został przekazany pracownikom młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a o konsekwencjach, jakie poniesie, zdecyduje sąd. Materiały w tej sprawie zostaną w najbliższym czasie przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować