Nowy Sącz: Pierwszy w sezonie policyjny patrol rowerowy ruszył w teren

Wczoraj (23 maja br.) po raz pierwszy w tym sezonie w miejskich parkach i na ścieżkach rowerowych w rejonie Nowego Sącza pojawili się policjanci na jednośladach. Patrole rowerowe z łatwością docierają w trudno dostępne miejsca, a swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa.

Nowy Sącz: Pierwszy w sezonie policyjny patrol rowerowy ruszył w teren

Podobnie jak w poprzednich latach wraz z nadejściem wiosennej aury ruszyły patrole rowerowe. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią funkcjonariusze Wydziału Prewencji sądeckiej komendy. Ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie – mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki z daszkiem, posiadają kaski rowerowe. Poza tymi różnicami, policjanci pełniący służbę na jednośladach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.


Głównym zadaniem policyjnych patroli rowerowych jest pilnowanie porządku w centrum miasta, jednak w razie konieczności będą też kierowane w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe. Nabrzeża sądeckich rzek, trasy rowerowe na terenie miasta i powiatu, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować