Pogoda - Sądeckie.pl15

Dzisiaj jest: 15. 06. 2021
Do końca roku: 199 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: Pobili przypadkowego mężczyznę. Grozi im nawet 5 lat więzienia

Nowy Sącz: Pobili przypadkowego mężczyznę. Grozi im nawet 5 lat więzienia

Sadeccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu którzy pobili przypadkowego 31-latka. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Dodatkowo jeden z nich odpowie za uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca br. ok. godz. 17:30, na ul. Promiennej w Nowym Sączu. 31-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zaczepiony i pobity przez nieznanych mu dwóch mężczyzn. Jeden z napastników przytrzymywał go, a drugi zadawał uderzenia. Dodatkowo w trakcie zajścia 31-latkowi zostały uszkodzone okulary.


Dyżurny sądeckiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia o pobiciu natychmiast skierował tam policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisów sprawców zaczęli przeszukiwać okoliczne ulice. Już po niespełna godzinie, w miejscowości Piątkowa zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisom napastników. Mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 30 i 37 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


Po nocy w policyjnej celi obaj usłyszeli zarzuty pobicia. Ponadto 37-latkowi dodatkowo policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia.


4 czerwca br. prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za uszkodzenie mienia od 3 miesięcy do 5 lat.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować