Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nowy Sącz: Potrąciła 10-latkę na pasach. Dostała mandat 2500 zł

Nowy Sącz: Potrąciła 10-latkę na pasach. Dostała mandat 2500 zł

2 500 złotych ma do zapłacenia sądeczanka, która na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 10-letnią dziewczynkę. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało. Apelujemy o rozsądek na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych! Osoby, które łamią przepisy szczególnie w tych miejscach, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne skutki wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych.


Tej uwagi i ostrożności niestety zabrakło kierującej audi, która wczoraj tj. 16 sierpnia ok. godz. 15:20 na ul. Nowochruslickiej w Nowym Sączu ominęła samochód, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Wykonując ten niebezpieczny manewr, kobieta doprowadziła do potrącenia 10-latki, która przechodziła na druga stronę jezdni.


Dziewczynka korzystała z pomocy medycznej, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. 27-letnia kierująca za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych. (art. 86 kw.) 


Źródło: KMP NS. Fot Ilu.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować