Nowy Sącz: Prezydent z wizytą u stulatka. Gratulacje i życzenia dla Pana Mariana Woźniaka

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z Marianem Woźniakiem, który obchodził setną rocznicę urodzin. Złożył mu serdeczne gratulacje i życzył mu zdrowia, szczęścia i spokoju.

Nowy Sącz: Prezydent z wizytą u stulatka. Gratulacje i życzenia dla Pana Mariana Woźniaka

W uroczystości uczestniczyli także Leszek Gieniec, radny i szef zarządu os. Chruślice oraz Monika Lichoń, szefowa Urzędu Stanu Cywilnego. 


Marian Woźniak przyszedł na świat 7 grudnia 1923 roku na Wołyniu. Jego spokojne dzieciństwo zostało przerwane przez sowiecką napaść na Polskę w 1939 roku i masakrę wołyńską w 1943 roku, podczas której zginęła jego siostra Stanisława. Trafił na roboty do Niemiec, skąd wrócił do Polski i osiedlił się w Nowym Sączu. 


Jubilat ma pięcioro dzieci, z których najmłodsze wychował sam po śmierci żony Danuty. Jest też dziadkiem i pradziadkiem. 


Przez całe życie angażował się w różne działania społeczne, należał do Klubu Sądeckiego (gdzie uprawiał szachy i brydża), był też ławnikiem. Za swoją pracę na rzecz miasta otrzymał m.in. Złotą odznakę „Zasłużony w rozwoju Sądecczyzny” i Tarczę Herbową Miasta Nowego Sącza.


 Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować