Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nowy Sącz: To już pewne. Rusza budowa Stadionu Sandecji

Nowy Sącz: To już pewne. Rusza budowa Stadionu Sandecji

Po kilku unieważnionych przetargach rusza budowa Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego. Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji Grupą Blackbird z Nowego Sącza. Dzisiaj na Stadionie Imienia Ojca Augustynka miało miejsce symboliczne wbicie łopaty pod realizację tego przedsięwzięcia. Plac budowy poświęcił ksiądz prałat Jerzy Jurkiewicz.

Jestem wzruszony, bo dzisiejszy dzień jest historyczny dla miasta Nowego Sącza i regionu, dla Sandecji, rzeszy kibiców, wielu pokoleń piłkarzy, działaczy, dla wszystkich tych którzy angażują się w rozwój sądeckiego sportu. Przystępujemy do potężnej inwestycji - budowy nowego stadionu, który będzie przyciągał tutaj nie tylko mieszkańców miasta ale też całego regionu i mam nadzieje także Polski. Idziemy do przodu i nie zatrzymamy się w rozwoju naszego miasta. Mam nadzieje, że wkrótce będziemy się mogli cieszyć nowym stadionem, poczujemy tutaj emocje i zaczniemy walczyć także o awans - powiedział Ludomir Handzel.


Wreszcie przystępujemy do wielkiego dzieła na które sądeczanie czekali dobre parę lat. Mamy pomysły, wizje. Myślę, ze jesteśmy w stanie tutaj na lokalnym rynku nie tylko realizować pomysły ale też zasady współpracy biznesu, które pobudza całą gospodarkę lokalną. Dlatego szanujmy się nawzajem lokalnie i współpracujmy. Nasza grupa ma wielki zaszczyt uczestniczyć w tej inwestycji. Zrobimy wszystko aby była ona solidnie wykonana - mówi Jan Kos Prezes Zarządu Grupy Blackbird.


W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Ludomir Handzel, wiceprezydent Artur Bochenek, Skarbnik Miasta Renata Seruga-Tokarz, Dawid Szufryn kapitan Zespołu MKS Sandecja Nowy Sącz, Krzysztof Zdrojewski Prokurent NIK, Jan Kos Prezes Zarządu Grupy Blackbird, Iwona Mrozowska Dyrektor ds. Inwestycji Grupy Blackbird, Adam Kos Prezes Blackbird, Ks. Jerzy Jurkiewicz, radni Miasta Nowego Sącza oraz mieszkańcy.


Przypomnijmy. Realizacja projektu odbędzie się w systemie "zaprojektuj - wybuduj" i w swoim zakresie ma budowę stadionu wraz z wyposażeniem, infrastrukturą, zagospodarowaniem terenów i otoczenia obiektu.


Stadion zostanie wykonany na min. 4500 zadaszonych miejsc siedzących oraz min. 360 miejsc dla kibiców drużyny gości, umożliwiając rozgrywanie meczów w ramach rozgrywek UEFA i PZPN zgodnie z obowiązującymi wymogami dla Ekstraklasy określonymi przez PZPN. Ponadto winien on odpowiadać wymogom dla stadionów kat 3. UEFA.


W specyfikacji warunków mowa o trybunach z trzech stron (od strony ulic Kilińskiego, Krańcowej i od strony rzeki Kamienica) z możliwością ich późniejszej rozbudowy. Dodatkowo wykonana musi zostać nowa infrastruktura pola boiska (np. podgrzewanie, nawadnianie, drenaż). Łączny termin gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane i użyte w nich materiały będzie wynosił 6 lat, z kolei na urządzenia – 3 lata.


Jednym z głównych założeń inwestycyjnych jest to, by drużyna Sandecji mogła jak najdłużej rozgrywać swoje mecze na stadionie przy ulicy Kilińskiego 47. Nowy stadion Sandecji powinien być gotowy w ciągu dwóch lat.


Koszt inwestycji to ponad 50,6 mln zł.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować