Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

O budżecie miasta Nowego Sącza na 2022 rok na konferencji prasowej w nowosądeckim ratuszu

O budżecie miasta Nowego Sącza na 2022 rok na konferencji prasowej w nowosądeckim ratuszu

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Ludomir Handzel przybliżył szczegóły budżetu zaplanowanego na 2022 rok.

Za nami kilka tygodni ciężkiej pracy, wiele dyskusji, wiele analiz. Muszę podkreślić, że kilkunastu radnych bardzo ciężko pochyliło się nad tematami inwestycji w Nowym Sączu, nad tym co może Nowy Sącz spotkać w 2022 roku. Na pewno wkraczamy w rok wielkiej niepewności, na pewno będziemy musieli wielokrotnie zmieniać uchwałę budżetową ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że te zmiany wprowadzone na szczeblu centralnym mocno zaburzą sytuacje w samorządach, także w Nowym Sączu. Dziękuję liderom Rady Miasta, którzy merytorycznie koordynowali prace nad budżetem; Krzysztofowi Głucowi, Maciejowi Prostko oraz Leszkowi Zegzdzie – powiedział prezydent Ludomir Handzel.


Prezydent Ludomir Handzel wspomniał również, że w latach 2018 do 2021 spłacono łącznie kwotę 42.006.000,35 zł z tytułu kredytów i obligacji zaciągniętych w okresie 2012 – 2017!


Dobra informacja jest taka, że podpisałem decyzję iż nie zaciągniemy w tym roku żadnego kredytu. W trakcie mojej kadencji spłaciliśmy 42.006.000,35 historycznych zobowiązań zaciągając kredyt na poziomie 32 000 000 zł. Oznacza to, że zadłużenie miasta spadło a przy utrzymującej się tendencji rozwojowej miasta, inwestycjach i remontach wskazuje to na to, że miasto jest aktywnie zarządzane i za to dziękuję całemu zespołowi, który mnie wspiera – powiedział prezydent Ludomir Handzel.


W konferencji prasowej uczestniczyli również radni: Krzysztof Głuc, Maciej Prostko oraz Leszek Zegzda, którzy przybliżyli szczegóły.


Więcej informacji o projekcie wieloletniej prognozy finansowej oraz budżetu miasta Nowego Sącza tutaj.


Źródło: UMNS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować