Pogoda - Sądeckie.pl

5

Dzisiaj jest: 05. 07. 2022 Do końca roku: 179 dni
Jakość Powietrza:

Obchody Dnia Strażaka w powiecie nowosądeckim

Obchody Dnia Strażaka w powiecie nowosądeckim

14 maja marszałek Małopolski Witold Kozłowski oraz radny województwa Stanisław Pasoń uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Strażaka w Powiecie Nowosądeckim.

Bardzo dziękuję za waszą trudną pracę, podczas której często ryzykujecie utratą zdrowia, a nawet życia. Dziękuję, że dzięki wam Małopolanie mogą czuć się bezpiecznie, że o to bezpieczeństwo dbacie dniem i nocą. Pandemia koronawirusa, działania antykryzysowe podejmowane wtedy, ale także obecnie, w związku z wojną na Ukrainie i napływem imgrantów wojennych do naszego regionu, pokazują, że Małopolska ma silne przywództwo, w którym strażacy mają bardzo ważne miejsce i bardzo ważną rolę. Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, który przypada na 4 maja, życzę dużo zdrowia i siły do pełnienia codziennej służby. Życzę wszystkim państwu sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym - mówi marszałek Witold Kozłowski.


Podczas sobotnich uroczystości wręczone zostały strażackie odznaczenia.


Terenem działania Komendy Miejskiej jest obszar dwóch powiatów: Miasta Nowy Sącz (miasto na prawach powiatu) i Powiatu Nowosądeckiego. Obszar działania KM PSP Nowy Sącz administrowany jest przez 18 jednostek samorządu terytorialnego: Nowy Sącz, Powiat Nowosądecki, Grybów, Krynica-Zdrój, Piwniczna-Zdrój, Muszyna, Stary Sącz oraz 11 gmin - Chełmiec, Kamionka Wielka, Korzenna, Gródek n/Dunajcem, Grybów, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie, Rytro.


Źródło: UMWM

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować