17 września w Pisarzowej Festiwal Zespołów Regionalnych „Beskidzka Podkówecka”

17 września 2023 r. w Pisarzowej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne. To XII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”, który ma na celu pokazać piękno i bogactwo tradycji naszego regionu. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi.

17 września w Pisarzowej Festiwal Zespołów Regionalnych „Beskidzka Podkówecka”

Na festiwalu zaprezentuje się 9 zespołów z Beskidu Wyspowego, w tym 4 zespoły dziecięce, 4 zespoły regionalne dorosłych i 1 zespół muzyki ludowej dorosłych. Wśród nich będzie Zespół Regionalny „Kijom Worci” z Pisarzowej, który wystąpi o godzinie 18:00.


Na festiwalu nie zabraknie także innych atrakcji. Będzie można skosztować regionalnych produktów i potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej i Sowlin. Dla dzieci będą dmuchańce i malowanie twarzy. A na koniec wieczoru zapraszamy na zabawę taneczną z kapelą „Zbyrni”, która rozpocznie się o godzinie 20:00.


Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu i występów konkursowych, który znajduje się na plakacie.


Osoby potrzebujące tłumacza migowego prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Limanowa na adres: promocja@gminalimanowa.pl do dnia 16.09.2023.


Festiwal jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować