Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Obchody Łososińskiego Święta Plonów

Obchody Łososińskiego Święta Plonów

Na zaproszenie Wójta Gminy Łososina Dolna I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak uczestniczył w obchodach Łososińskiego Święta Plonów. Tradycyjne dożynki rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym, po której zebrani w uroczystym korowodzie przeszli ulicami Łososiny Dolnej. W programie znalazł się również konkurs na wieniec dożynkowy i występ Zespołu Regionalnego Jakubkowianie.

Tradycyjne dożynki są okazją nie tylko do ubogacających nas spotkań i pełnego radości świętowania, ale również do pielęgnowania niezwykłego dziedzictwa naszych małych ojczyzn. Doświadczamy tego wszystkiego właśnie tutaj, w malowniczej Łososinie Dolnej – mówił I wicewojewoda Józef Leśniak.


Chcemy dziś razem, wśród naszych rodzin, sąsiadów i przyjaciół, podziękować za zebrane plony. Szczególnym wyrazem tej wdzięczności są dożynkowe wieńce. Zawiera się w nich wszystko to, co w polskiej wsi najpiękniejsze. Każdy kłos dojrzałego zboża i każdy rozwinięty kwiat świadczy o nieograniczonym bogactwie obszarów wiejskich. To ogromy potencjał, który — jak możemy dostrzec — doskonale Państwo wykorzystujecie – dodał wicewojewoda Józef Leśniak.


Źródło: MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować