Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Starosta nowosądecki przekazał dary dla rodaków na Ukrainie

Starosta nowosądecki przekazał dary dla rodaków na Ukrainie

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski objął honorowym patronatem akcję charytatywną „LWÓW 2021”, której finał odbędzie się w dniach 29 lipca – 01 sierpnia 2021 r. Akcja jest organizowana przez Fundację Bratnia Dusza, na czele której stoi Iwona Romaniak.

Corocznie na terenie Sądecczyzny organizujemy zbiórkę darów, które później, w obecności przedstawicieli Konsulatu RP, przekazujemy rodakom ze Wschodu – mówi Iwona Romaniak. – Akcja skierowana jest do rodzin wielodzietnych z polskimi korzeniami, podopiecznych Katedry Lwowskiej i dzieci z sierocińców we Lwowie. Zawozimy głównie książki do nauki języka polskiego, bajki dla dzieci, środki czystości, środki higieny osobistej, przybory szkolne oraz odzież i słodycze.


Dary zostaną przewiezione do Lwowa w asyście konwoju motocyklistów z Polski, a od granicy pod eskortą tamtejszej policji i motocyklistów z Ukrainy wspomagających akcję.


Zasięg pomocy, którą organizujecie, ogrom zaangażowania, pracy oraz czasu, który przeznaczacie na pomoc potrzebującym jest godny podziwu i naśladowania – mówił dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Zawsze wspieramy tego typu akcje. Niech uśmiechy i wdzięczność obdarowanych będą nagrodą i powodem do dumy z faktu, że Państwa motto „Budujemy mosty przyjaźni tam gdzie inni stawiają bariery” czyni świat lepszym.


Starosta przekazał dzisiaj 15 koców wełnianych dla rodaków na Ukrainie oraz materiały promocyjne. Ogłosił też zbiórkę darów wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


W spotkaniu wzięła udział Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować