Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniOd 24 sierpnia Szpital Powiatowy w Krynicy Zdroju będzie przyjmował zakażonych koronawirusem

Od 24 sierpnia Szpital Powiatowy w Krynicy Zdroju będzie przyjmował zakażonych koronawirusem

Od najbliższego poniedziałku (24 sierpnia 2020 r.) Szpital Powiatowy w Krynicy Zdroju będzie przyjmował zakażonych koronawirusem.

 

Między innymi o tym rozmawiał dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski z Małopolskim Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Foremnym. Oceniono również obecną sytuację na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

 

Od dwóch dni jest mniejszy przyrost osób zakażonych. Jeśli taka tendencja utrzyma się w najbliższym czasie, może uda nam się wyjść z „czerwonej strefy”. Byłoby to ważne przede wszystkim dla uzdrowisk, które obecnie zamarły z braku ruchu sanatoryjno-turystycznego - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Decyzja o udostępnieniu 200 miejsc w Szpitalu Powiatowym w Krynicy Zdroju wynika z faktu, że w szpitalu jednoimiennym w Krakowie tych miejsc już brakuje. Podobnie jest w Nowym Sączu.

 

Potrzeby są bardzo duże, a sytuacja w Małopolsce nie jest dobra. Musimy być solidarni i pomóc w takim momencie, tym bardziej, że wielu chorych z Sądecczyzny korzystało i korzysta z pomocy placówki w Krakowie – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

 

Starosta ponawia też apel o przestrzeganie zasad sanitarnych: noszenie maseczek, częstą dezynfekcję rąk i przede wszystkim ograniczenie dużych imprez w lokalach zamkniętych. Zbliża się rok szkolny, trzeba więc uważać jeszcze bardziej, aby się nie okazało, że w placówkach wybuchną ogniska koronawirusa.

 

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: poseł Arkadiusz Mularczyk, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Małopolski Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny i szef sądeckiego Sanepidu Mateusz Wójcik.

 

Źródło: SPNS, fot. maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować