Obchody Święta Kwitnącej Jabłoni w Łącku. W Amfiteatrze na Jeżowej zebrały się tłumy gości

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w obchodach Święta Kwitnącej Jabłoni w Łącku. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec. – Pierwszy krok do zbiorów mamy już za sobą, bowiem sady obsypały się kwiatami – mówił starosta. – Teraz trzeba liczyć na dobrą pogodę, by zebrać owoce.

Obchody Święta Kwitnącej Jabłoni w Łącku. W Amfiteatrze na Jeżowej zebrały się tłumy gości

W Amfiteatrze na Jeżowej zebrały się tłumy gości – amatorów lokalnych przysmaków, darów okolicznych sadów oraz regionalnej muzyki na najwyższym poziomie. Zagrała dla nich słynna zarówno w kraju jak i za granicą Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto, zaśpiewał Chór Zew Gór i zatańczyły zespoły regionalne Małe Łącko, Czarny Potoczek, Mali Zagorzynianie, Mali Maszkowianie, Kiyrpecki i Górale Łąccy.


W święcie sadowników wzięli udział liczni goście, w tym wiceminister finansów Sebastian Skuza, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk, wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, posłanki Elżbieta Zielińska i Urszula Nowogórska oraz poseł Jan Duda. Obecna też była radna wojewódzka Marta Mordarska.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować