Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Od rana trwają prace porządkowe po wczorajszej wichurze nad Librantową

Od rana trwają prace porządkowe po wczorajszej wichurze nad Librantową

Wojska Obrony Terytorialnej, lokalne Ochotnicze Straże Pożarne, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i mieszkańcy dzisiaj od wczesnego rana rozpoczęli prace porządkowe po zniszczeniach jakie 24 czerwca poczyniła trąba powietrzna.

Gminne Komisje powołane zarządzeniem Wójta Gminy Chełmiec przeszły już wszystkich poszkodowanych w Librantowej, a lista z poszkodowanymi będzie w dniu dzisiejszym wysłana do Wojewody Małopolskiego celem wypłaty pierwszego zasiłku w wysokości 6 tys. zł.


Wójt Gminy Chełmiec uczestniczył wczoraj w posiedzeniu sztabu kryzysowego w budynku OSP Mogilno i rozmawiał bezpośrednio z poszkodowanymi mieszkańcami. Większość mieszkańców otrzymała od gminy plandeki celem zabezpieczenia mienia prywatnego.


Zniszczeniu uległo także niedawno oddany do użytku kompleks sportowy w Librantowej. Prace porządkowe będą trwały jeszcze wiele tygodni, ale wójt zapowiedział, że dołożymy wszelkich starań aby mienie publiczne zostało jak najszybciej odbudowane, a mieszkańcy otrzymali jak najszybciej obiecaną przez wojewodę pomoc.


Źródło: Gm. Chełmiec

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować