Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Oferta miasta w czasie ferii dla uczniów nowosądeckich szkół

Oferta miasta w czasie ferii dla uczniów nowosądeckich szkół

Wiceprezydent Magdalena Majka, dyrektor Pałacu Młodzieży Milena Małecka-Rogal oraz reprezentująca Zespół Świetlic Osiedlowych pani Dorota Wołoszczuk przedstawiły wczoraj informacje na temat tego, co miasto przygotowało na czas ferii dla uczniów nowosądeckich szkół.

 

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa i obostrzenia zajęcia dla najmłodszych będą prowadzić dwie jednostki miejskie: Pałac Młodzieży oraz Świetlice Osiedlowe.

 

W czasie ferii w Pałacu Młodzieży będą się odbywać m.in. zajęcia taneczne, muzyczne, teatralne, ruchowe, integracyjne, plastyczne, gitarowe i wokalno-teatralne. Placówka zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 13:00.

 

Liczba uczestników jest jednak ograniczona ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w Polsce. Placówka może prowadzić warsztaty dla 60 dzieci dziennie, w tym stała grupa składająca się z 12 dzieci na warsztatach gitarowych.

 

Daje to liczbę 48 dzieci dziennie, które mogą bezpiecznie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli Pałacu. Wyjątkiem są piątki. W tym dniu zajęcia odbywać się będą tylko dla 24 dzieci.

 

Zapisy ruszają w poniedziałek 28 grudnia i potrwają tylko do środy 30 grudnia. Aby skorzystać z oferty Pałacu Młodzieży w okresie ferii, należy zadzwonić na numer 18 442 26 49 (w godz. 8.00-14.00) i zapisać dziecko na konkretny dzień.

 

Przyprowadzając dziecko na warsztaty, rodzice lub opiekunowie mają obowiązek wypełnienia Deklaracji Uczestnika (deklaracja dostępna w placówce) o stanie zdrowia dziecka.

 

Z pełną ofertą Pałacu Młodzieży można zapoznać się na stronie internetowej: Pałacu Młodzieży

 

Zajęcia w ścisłym reżimie sanitarnym odbywać się będą również w czterech świetlicach Osiedlowych: Centrum, Przydworcowe, Kilińskiego (w godzinach 9-11.30) i Nawojowska (w godzinach 13-16.30).

 

Codziennie od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem 6 stycznia, na dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych czekać będą animatorki osiedlowe pełne pomysłów. Będą m.in. zabawy na świeżym powietrzu, tworzenie zimowych krajobrazów, zamiana zwykłych przedmiotów w niezwykłe, świetlicowe rozgrywki w świecie wirtualnym oraz przygotowywanie masek karnawałowych i przebrań. Całość ferii zakończy maskarada.

 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zachowaniem wszelkich wytycznych reżimu sanitarnego. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, które rozpoczną 28 grudnia br. pod numerem telefonu 505-680-607, w godzinach 8-16.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na facebookowym profilu świetlic osiedlowych.

 

PLAN ZAJĘĆ Z DZIEĆMI NA ŚWIETLICACH OSIEDLOWYCH W TERMINIE OD 04.01.2021 DO 17.01.2021r
 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować