Operetka „Noc w Wenecji” - premiera w Sylwestra w zakopiańskim "Sokole"

Operetka „Noc w Wenecji”  - premiera w Sylwestra w zakopiańskim "Sokole"

Nie masz planów na Sylwestra? Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza na koncert w wykonaniu Młodej Zakopiańskiej Opery Klimatycznej Johann Strauss „Noc w Wenecji”.

 

Operetka „Noc w Wenecji” uchodzi za jedną z najpiękniejszych, jakie widział i słyszał świat. Utwory wywodzące się z tej operetki są słynne na skalę globalną – aria „Zejdź do gondoli”, polka Pappacoda i walc „Kto kochał w życiu choć raz”. Operetka J. Straussa była wykonywana na przez solistów światowej sławy, na deskach ikonicznych teatrów.  Akcja operetki toczy się w Wenecji, podczas karnawału oraz na balu u księcia Urbino. Operetka Johanna Straussa „Noc w Wenecji” (tytuł oryginalny  „Eine Nacht in Venedig” składa się z trzech aktów. Premiera operetki odbyła się w dniu 3 październik a1883 r. w Berlinie. Autorami libretto byli H. Marischka, R. Genee i F. Zella. 

 

Premierowy pokaz „Nocy w Wenecji” to pierwszy projekt Młodej Zakopiańskiej Opery Klimatycznej. Półsceniczna wersja operetki została przygotowana przez pięciu solistów, narratora i parę taneczną, orkiestrę kameralną i chór Dam. Premiera Nocy w Wenecji jest pierwszym projektem wyprodukowanym przez Młodą Zakopiańską Operę Klimatyczną. Jest to wersja półsceniczna opracowana na pięcioro solistów, narratora parę taneczną (opcjonalnie), chór Dam oraz orkiestrę kameralną. Zawiera wszystkie najpiękniejsze arie, pieśni, duety i ansamble zawarte w utworze Straussa.

 

Bilety można kupić od 5 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. Hr. Zamoyskiego na Krupówkach w cenie 70 PLN (normalny) i 50 PLN (ulgowy). 

 

Operetka zostanie wstawiona w Kinie Sokół o godz. 19.00 w dniu 31 grudnia 2018 r. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować