OSP Chochorowice doczeka się nowej strażnicy

Trwają prace projektowe nowego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, który będzie nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem służącym nie tylko strażakom, ale także mieszkańcom.

OSP Chochorowice doczeka się nowej strażnicy

Inwestycja jest współfinansowana przez Województwo Małopolskie i gminę Podegrodzie, a jej wartość wynosi 120 000 zł. W pierwszym etapie prac wykonano roboty ziemne, fundamenty, słupy żelbetonowe, ściany fundamentowe, docieplenie i izolację oraz instalację pod posadzkową. Gmina Podegrodzie wcześniej nabyła działkę pod nową remizę za ponad 25 000 zł i zleciła opracowanie projektu budowlanego.

Nowy budynek OSP w Chochorowicach będzie wyposażony w nowoczesne urządzenia i infrastrukturę, które pozwolą strażakom na szybką i skuteczną reakcję na pożary i inne sytuacje kryzysowe. Budynek będzie również miejscem spotkań i integracji społeczności lokalnej, która będzie mogła korzystać z sali konferencyjnej, szatni, sanitariatów i kuchni. Budynek będzie także zapewniał strażakom lepsze warunki do szkoleń i ćwiczeń.

Inwestycja w nowy budynek OSP w Chochorowicach jest bardzo ważna dla poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców tej miejscowości. Mamy nadzieję, że prace budowlane będą przebiegały sprawnie i zgodnie z harmonogramem, a nowa remiza będzie gotowa do użytku w najbliższym czasie.

Źródło: Gm. Podegrodzie

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować