OSP Nawojowa ma nowy samochód ratowniczy

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawojowej, druh Adam Herbut oraz Wójt Gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa, podpisali umowę użyczenia dla OSP Nawojowa nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego wraz z wyposażeniem marki TOYOTA HILUX P/U2 D4D204 6A/T INVINCIBLE 4x4.

OSP Nawojowa ma nowy samochód ratowniczy

Samochód ten będzie służył do prowadzenia działań ratowniczych i rozpoznawczych na terenie gminy Nawojowa i okolic. Jest on wyposażony w nowoczesny sprzęt, który umożliwi skuteczne i szybkie reagowanie na zagrożenia. Koszt zakupu samochodu z wyposażeniem wyniósł 407 900,00 zł, z czego większość środków pochodziła z dotacji zewnętrznych. Władze gminy Nawojowa wyrażają swoje podziękowania dla Ministerstwa Sprawiedliwości, Wojewody Małopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.


To już trzeci pojazd dla strażaków ochotników z OSP Nawojowa w ciągu ostatnich pięciu lat. Wcześniej zakupiono samochód gaśniczy marki VOLVO FLD3C oraz quad marki CF MOTO CFORCE 8540XC. Wójt Stanisław Kiełbasa podkreśla, że bezpieczeństwo mieszkańców gminy Nawojowa jest priorytetem dla jego administracji i dlatego wspiera działalność strażaków ochotników, którzy niosą pomoc w sytuacjach kryzysowych.


Dziękuję wszystkim druhnom i druhom z terenu gminy Nawojowa za piękną dotychczasową postawę w myśl przesłania „Bogu na chwałę ludziom na pożytek”. Bez Waszego poświęcenia, nawet najlepszy sprzęt na nic się zda, ale w rękach profesjonalistów, a za takich Was uważam, pomoże ratować życie i nieść pomoc poszkodowanym – dodaje wójt gminy.


Źródło: Gm. Nawojowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować