Rajd kolarzy dookoła Tatr już po raz 23

Rajd kolarzy dookoła Tatr już po raz 23

26 sierpnia br. odbyła się 23 edycja międzynarodowego Rajdu wokół Tatr.

 

Został on stworzony z myślą o polskich kolarzach, ale jego popularność sprawiła, że coraz więcej osób z całej Europy przyjeżdża, aby wziąć w nim udział. W tym roku zainteresowanie było tak duże, że już 3 miesiące przed planowaną datą wydarzenia nie było wolnych miejsc na listach. Gospodarzem i podmiotem współfinansującym imprezę był Urząd Miasta Nowy Targ z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele. Pozostałe po imprezie środki pieniężne zostały przeznaczone na budowę domu opieki dla osób niepełnosprawnych w miejscowości Szlachtowa.

 

Imprezę plenerową zakłóciło niespodziewane załamanie się aury pogodowej. Rajd musiał odbyć się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Padał deszcz, było mgliście i chłodno. Temperatura sięgała około 6 stopni Celsjusza, a silny wiatr spowodował, że niektórzy uczestnicy w ostatniej chwili zrezygnowali. Pozostali postanowili pozostać w grze i pokonać ponad 200 kilometrową trasę, która prowadziła przez Białkę, Jurgów, Zdjar, Stary Smokowiec, Liptowski Mikulasz, Chochołów, Ratułów aż do linii mety w Nowym Targu. W czasie przeprawy kolarze mogli liczyć na smaczne posiłki, napoje energetyczne oraz ciepłą herbatę czy kawę.

 

Rozpoczęcie i zakończenie imprezy miało miejsce w Miejskiej Hali Sportowej „Gorce”. Tam wszystkie osoby, które ukończyły rajd zmarznięte i mokre mogły liczyć na ciepłą kąpiel oraz dobre jedzenie. Pomimo trudów wszyscy byli zadowoleni, że udało im się zakończyć rajd w ciężkich warunkach pogodowych i już są zainteresowani wystąpieniem w zawodach za rok.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować