Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Ostatnia umowa na budowę Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku podpisana

Ostatnia umowa na budowę Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku podpisana

Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi gmina Łącko podpisała ostatnią umowę związaną z budową Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Dokument ten dotyczy wykonania robót budowlanych wykończeniowych i instalacji.

Postępowanie przetargowe wyłoniło wykonawcę jakim została TBM SOFTWARE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wartość tego etapu prac opiewa na kwotę nieco ponad 16,6 mln złotych, a termin zakończenia robót wyznaczono na 30 września 2022 r.


Budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej jest obecnie największą i najbardziej kapitałochłonną inwestycją z jaką mierzy się gmina Łącko. Nie lada wyzwaniem było i wciąż jest pozyskanie środków finansowych, które pozwoliłyby na zakończenie wszystkich etapów budowy tego obiektu.


Dzięki wytrwałemu i skutecznemu wnioskowaniu o środki z różnych programów i funduszy, gminie udało się pozyskać już blisko 14 mln zł na tę inwestycję. Nie jest to koniec aplikowania o pozyskanie kolejnych dofinansowań na ten cel, gdyż każde wsparcie środkami zewnętrznymi pozwala ograniczyć wydawanie środków budżetu gminy, pomijając niezbędny wkład własny, który niejednokrotnie stanowi obowiązkowy element przy ubieganiu się o poszczególne dotacje.


Co ważne, prowadząc zadanie polegające na budowie Centrum Kultury, gmina nie ogranicza przy tym czy też nie wstrzymuje pozostałych inwestycji gminnych, które są przewidziane do realizacji.


Przypomnijmy. Budowa CKiEM to bardzo duże przedsięwzięcie, które będzie realizowane etapowo. Jak informują władze gminy budynek stanie się miejscem aktywności dla miejscowej społeczności lokalnej oraz będzie posiadać funkcje, które zapewnią jego maksymalne wykorzystywanie przez użytkowników o rożnych zainteresowaniach.


W obiekcie znajdzie się sala kinowo-koncertowa, pełniąca również rolę sali konferencyjnej i wykładowej, szkoła muzyczna, biblioteka (mediateka), świetlica środowiskowa, izba regionalna, sale warsztatowe (sale prób orkiestry, zespołów regionalnych, wykładów, gier, itp.) oraz część administracyjna Gminnego Ośrodka Kultury.


Źródło: Gm. Łącko

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować