Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 06. 2021
Do końca roku: 190 dni
Jakość Powietrza

Parafia w Mogilnie z dotacją na prace konserwatorskie

Parafia w Mogilnie z dotacją na prace konserwatorskie

Ponad 13 tys. zł dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkowym kościele otrzyma parafia w Mogilnie. Rada Gminy Korzenna jednogłośnie podjęła uchwałę w tej sprawie.

Parafia w Mogilnie zwróciła się do gminy o pomoc jeszcze we wrześniu ub.r. Pozytywnie zaopiniowały go: Komisja Kultury, Oświaty i Wychowania oraz Komisja Budżetowo-Gospodarcza i Komunikacji Rady Gminy.


Zgodnie z wnioskiem dotacja ma być przeznaczona na kontynuację prowadzonych już od dłuższego czasu prac konserwatorskich przy zabytkowym kościele wzniesionym ok. 1765 roku. Obejmą one demontaż istniejącego deskowania, oczyszczenie konstrukcji, impregnację, uzupełnienia oraz montaż nowego deskowania i zabezpieczenie ściany południowej.


Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami gminy mogą udzielać dotacji na prace renowacyjne dotyczące obiektów wpisanych do rejestru zabytków. W przypadku kościoła w mogilnie wymóg ten jest spełniony, ponieważ kościół został wpisany do rejestru jeszcze w 1993 roku decyzją wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Nowym Sączu.


Zanim pieniądze trafią na konto parafii zostanie podpisana umowa, która określi zasady rozliczenia dotacji.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować