Sandecja wygrywa z KKS-em 1925 Kalisz. Trzy punkty wracają do Nowego Sącza

W emocjonującym meczu, który odbył się 13 kwietnia, zespół z Nowego Sącza pokazał swoją siłę i determinację, zdobywając cenne trzy punkty po zwycięstwie nad KKS-em 1925 Kalisz.

Sandecja wygrywa z KKS-em 1925 Kalisz. Trzy punkty wracają do Nowego Sącza

Mecz charakteryzował się zaciętą rywalizacją i wymianą ciosów, gdzie obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramek. Wyróżniającymi się zawodnikami byli Jakub Wilczyński i Petr Buchta, którzy odpowiedzialni byli za gole dla "Biało-Czarnych".

Pierwsza połowa meczu obfitowała w dynamiczną grę i kilka znakomitych okazji, w tym strzał Rafała Wolsztyńskiego, który niemal zakończył się golem. Druga połowa to dominacja "Sączersów", którzy wykazali się imponującą liczbą rzutów rożnych i utrzymywali presję na rywalach.

Decydujący moment nastąpił w 66. minucie, kiedy to Wilczyński głową skierował piłkę do siatki, zapewniając prowadzenie swojemu zespołowi. Do końca spotkania "Biało-Czarni" utrzymywali kontrolę nad meczem, nie pozwalając rywalom na odrobienie strat, co świadczy o ich solidnej taktyce i umiejętnościach.

Ten mecz z pewnością zostanie zapamiętany jako przykład determinacji i zespołowego ducha, który pozwolił drużynie z Nowego Sącza na osiągnięcie zwycięstwa.

Trener Robert Kasperczyk po meczu chwalił swoich zawodników za bardzo dobrą postawę, która przyniosła ostatecznie trzy punkty.

Mecz, jak każdy Sandecji w tej rundzie bardzo ważny z punktu widzenia nie tylko punktów, zajmowanego przez nas miejsca, ale przede wszystkim mentalu. Nie chcę gdybać, co by się wydarzyło, gdybyśmy dzisiaj po jakimś słabym meczu przegrali. Na szczęście, na pierwszych zajęciach po Świętach Wielkanocnych widziałem w zawodnikach podwójną metamorfozę - powiedział po meczu trener naszego zespołu, Robert Kasperczyk.

Składy:

KKS 1925: Maciej Krakowiak - Maciej Białczyk, Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak - Michał Bednarski, Mateusz Wysokiński, Adrian Cierpka (83' Bartłomiej Putno), Néstor Gordillo (64' Filip Szewczyk), Kamil Koczy (58' Oskar Kalenik) - Hubert Sobol.

Sandecja: Martin Polaček - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Kamil Słaby, Kamil Sobczak - Mikołaj Kwietniewski, Denis Potoma (75' Radosław Gołębiowski), Tomasz Kołbon, Jakub Wilczyński (87' Wiktor Kamiński) - Rafał Wolsztyński (46' Marcinho).

Sędziował Artur Aluszyk (Szczecin).

Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować