Park Strzelecki otwarty. Zobacz jak wygląda po rewitalizacji

Dzisiaj (30 kwietnia) miało miejsce symboliczne otwarcie Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Nowego Sącza i regionu.

Park Strzelecki otwarty. Zobacz jak wygląda po rewitalizacji

Już w maju będzie można spacerować po zrewitalizowanym Parku Strzeleckim i spędzać czas na łonie natury. Wkrótce także będą organizowane tu wydarzenia plenerowe w nowoczesnym amfiteatrze.


Przypomnijmy. Nowoczesny, zadaszony obiekt, który pomieści ponad 3 tysiące miejsc dla widzów powstał w miejscu starej muszli koncertowej. Jest nakryty specjalną membraną, co pozwoli na prowadzenie imprez bez względu na warunki atmosferyczne. Elewacje wykonane są głównie z materiałów naturalnych, wśród których dominuje drzewo oraz kamień.


Powstały nowe obiekty: wielofunkcyjny pawilon, place zabaw dla dzieci m.in. z mokrą piaskownicą i sadzawką, plac wejściowy z fontanną oraz mini-ścieżka biegowa z pętlą gimnastyczną, wyposażoną w elementy do ćwiczeń dla dorosłych. Cały teren parku został objęty monitoringiem.


Przy placu wejściowym zlokalizowane są dwa przystanki komunikacji miejskiej tak, żeby można było tam przyjechać bez samochodu czy roweru i całą rodziną wejść na teren parku. Pojawiły się również miejsca parkingowe. Jest ich 277.


Dodatkowo dwa skrzyżowania: ulicy Łokietka z ulicą Ogrodową oraz ulicy Wolskiej z ulicą Ogrodową zostały wyremontowane i przerobione, w taki sposób, że zostały wyniesione ponad linie drogi, co spowoduje, że będą one bezpieczniejsze dla pieszych i spowolnią ruch w tamtym rejonie.


Zrewitalizowany Park Strzelecki nie będzie służył wyłącznie imprezom czy większym eventom. Stanie się miejscem, gdzie na co dzień Sądeczanie będą mogli przyjechać, spędzić czas i rodzinnie odpoczywać.


Realizacja przedsięwzięcia, na które od lat czekali mieszkańcy Sądecczyzny, była możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Koszt rewitalizacji Parku Strzeleckiego, szacowany jest na 53 mln zł, z czego 27,5 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Generalnym wykonawcą prac jest sądecka firm Erbet.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować