Patriotyczna wystawa w PCIT w Limanowej

7 czerwca 2024 roku w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej miało miejsce otwarcie wystawy pod tytułem „Patriotyzm to nasze prawo i obowiązek”. Projekt ten jest realizowany przez Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” oraz Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia” z Pisarzowej, przy wsparciu ze środków Powiatu Limanowskiego.

Patriotyczna wystawa w PCIT w Limanowej

Wernisaż rozpoczął się od przemówienia Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, Mateusza Pietrzaka. Wśród gości były dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach warsztatowych, opiekunowie oraz organizatorka Warsztatów Artystycznych „Czerwone Korale”, Pani Małgorzata Górka. Obecni byli również Wójt Gminy Limanowa, Jan Skrzekut, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Limanowa, Rafał Woźniak, Radny Miasta Limanowa, Robert Kowalski, oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa, Wojciech Korabik. Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga, przekazał życzenia, gratulacje i podziękowania dla organizatorki Warsztatów „Czerwone Korale” w okolicznościowym liście.

Po oficjalnej części wydarzenia odbyło się zwiedzanie wystawy fotograficznej w mini galerii PCIT, dokumentującej wydarzenia, w których brali udział uczestnicy projektu. Nie zabrakło poczęstunku dla najmłodszych oraz okazji do rozmów, wymiany doświadczeń i wrażeń.

Projekt „Patriotyzm to nasze prawo i obowiązek” trwa od maja 2024 roku do listopada 2024 roku. Uczestnicy Warsztatów Artystycznych „Czerwone Korale” realizują go poprzez udział w warsztatach plastycznych, plenerze malarskim oraz wydarzeniach patriotycznych, takich jak Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób pielęgnują wzajemne więzi, postawę patriotyzmu i przywiązanie do rodzimej wspólnoty, a także pogłębiają wiedzę na temat historii i bohaterów regionu.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy „Patriotyzm to nasze prawo i obowiązek” w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej do 27 czerwca bieżącego roku.

Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować